Inspiratiebron
de dolfijn
Ik kan niet wachten!
Tot hij naar Europa komt.
Eindelijk iets goeds uit America, de Aptera, een solar powered car, twee persoons maar met flinke opbergruimte.
Het idee hebben ze al jaren en ook al veel uitgewerkt tot prototypes aan toe maar nu is dan eindelijk de productie begonnen, wel een proefproductie om de lijn te optimaliseren maar type goedkeuring in the States.
Wat is het, een driewiel elektrisch voertuig, daar waar "de rest" genoegen neemt met 14-18 kWh per 100 km heeft Aptera slechts een verbruik van 6-8 kWh per 100 km, deze is verkregen door een super aerodynamica en slechts 3 wielen dus aanzienlijk minder rolweerstand en tijdens het rijden veel geringere luchtverplaatsing.Daarnaast heeft het een eigen solar system op voorzijde, dak en achterklep van maar liefst 700 Wp in een zonnige staat al Californie goed voor dagelijks rijverkeer, hier misschien wel 30-40 km per dag.
Hij is straks leverbaar met 4 accu pakketten, ik ga hopelijk voor de kleinste 250 miles oftewel 400 kilometer, tot 1000 miles.
Ik zat te hopen op een revival van de 2CV lekker licht en 250 km vind ik al top, maar dit is toch echt een Fred karretje, lekker anders en wat me ook zeer aanspreekt, onderhoud doe maar bij iedere willekeurige garage of doe het lekker zelf, daarnaast, elektrisch heeft bijna geen onderhoud nodig en voor de wegenbelasting, afhankelijk van accu pakket rond de 1000 kg, top!
Ik zie hem wel zitten, 't dolfijntje.
Voor meer info, Aptera

